projeler          kpm hakkında         iletişim  
Huysuz Virjin Kabir Tasarımı / Huysuz Virjin Tomb Design


Tamamlandı / Completed
İstanbul, TR
Ekip / Team: 
Kerem Piker, Duygu Bingül, Baran Aybars
Fotoğraflar / Photo Credit : Emre Dörter
Seyfi Dursunoğlu, nam-ı diğer Huysuz Virjin kabir tasarımı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin daveti ile içerisinde yer aldığımız bir proje. 2020 yılının sonbaharında başlayan proje süreci, projenin önce İBB yetkililerine, daha sonra da aileye sunulması ile tamamlandı ve 2021 yılında kabrin inşası ile tamamlandı.

Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin karakterini inşa ederken ve sunarken, ilk günden son güne dek kıyafetlerinden sahnesine bütün prodüksiyonu kendi başına üstlenmiş hem tasarlayan hem de bizzat üreten çok yönlü bir sanatçı. Huysuz Virjin karakterinin sivri üslubu kadar, kostümleri, aksesuarları ve sahne detayları da Seyfi Bey’in iç dünyasına ilişkin ipuçları taşıyan işaretler.

Seyfi bey’in yaşantısına baktığımızda Huysuz Virjin karakteriyle ön plana çıkan, Seyfi Dursunoğlu olarak geri planda kalmayı tercih eden bir sanatçı ile karşılaşıyoruz. Özel hayatını ilgiden uzak tutan ve mahremiyetine son derece önem veren sanatçının, bireysel yaşantısında da bulunduğu her yeri güzelleştirme çabası, bunu da hep kendi başına, sabırla, taşa kazırcasına bir sebatla gerçekleştirme gayreti dikkat çekici. Tasarımcı olarak bizleri çok etkileyen bu davranışın, mezar taşı üzerindeki dantel motifi ile cisimleşmesini, motifin öykündüğü Anka Kuşu ile de Seyfi Bey’in ayrılmaz parçası olan ve o her akşam sahneye çıktığında yeniden doğan Huysuz Virjin karakterinin hatırlanmasını diliyoruz.

kpm-kerem piker mimarlık

abide-i hürriyet cad. no.105 daire.4
sisli, ist, TR
+90 212 292 8457
info@kerempiker.com